Přihlašte se k odběru novinek.
Pro lepší náladu vám hned v prvním e-mailu pošleme e-book antistresových omalovánek jako dárek zdarma. Omalovánky Zvířata obsahují 30 krajkových obrázků zvířat k vybarvení. Doufáme, že vám udělají radost.

6 NÁPADŮ PRO OŽIVENÍ DĚTSKÉHO POKOJÍČKU

02. 03. 2022, 14:58

Rekonstrukce našeho domova je v plném proudu, ale ten úžasný okamžik je každý den blíž a blíž - děti budou mít hotový svůj vlastní pokoj!
Těším se na to hned z několika důvodů.

Za prvé - z knihovny bude opět knihovna a ne vláčkodráha. I když - možná mi ti plyšáci, kteří mezi knížkami čekají na první ranní spoj do Kostičkova, ještě budou chybět. Kostičky lega strategicky zapomenuté na koberci mi ale rozhodně chybět nebudou.
Za druhé - konečně budu moci přeměnit svou pečlivě vedenou nástěnku na Pinterestu ve skutečnost. (A zjistit, že polovinu z těch věcí na designových fotkách nemám šanci sehnat…)
A za třetí - gekonky!

Jistě, u nás doma jsou už teď gekonky - textilní samolepky na zeď - nalepené (a opětovaně přelepované) skoro všude. Jenomže teď budu muset vybrat přesně takové, které by se hodily ke zbytku zbrusu nového dětského pokojíčku. Aby spolu všechno hezky ladilo.
A tak jsem si dala dohromady seznam různých druhů motivů, které by mohly rozzářit nejenom ten náš podkrovní pokojík, ale i jeho obyvatele.

1 – Začněme jednoduše, tedy minimalistiky. Puntíky.

 Minimalistické motivy a vzory mají tu výhodu, že nám dlouho „vydrží“ a mohou zdobit pokojík novorozence i puberťáka. Můžeme je vybírat z mnoha barevných variant a jejich pomocí sjednotit celkovou barevnost místnosti. Navíc takové puntíky můžeme nalepit třeba i na nábytek a z obyčejné skříně vytvořit designový kousek!

 

2 – Pohádkoví kamarádi nad postýlku

I když naše děti jsou už trochu větší, umím si představit nalepit tyhle textilní samolepky se zvířecími kamarády třeba nad pracovní stolek nebo gauč. 

 

3 – Jemný akvarel, klasika

Další samolepky, které si přímo říkají o to, použít je k ozdobení prostoru nad dětskou postýlkou. Zvlášť takováhle něžná kombinace akvarelové ilustrace s minimalistickou paletou by se nádherně hodila do pokojíčku pro miminko… Takže vlastně nic pro nás. Ale ve svém seznamu je mám i tak. V mém okolí se to teď jen hemží novopečenými maminkami a tatínky a dárek se bude hodit!

 

4 – Rrrrrr! Tůt, tůt, tůt! Pozor, probíhá rekonstrukce!

Samolepky s auty a bagry a dalšími stavebními stroji bude ideální doplnit o auta a bagry a další stavební stroje na podlaze i v poličkách. Nadšené dítě - zaručeno! Jen si říkám, jestli ti naši skřítkové pak nepůjdou a nepřelepí gekonky (jsou přece opakovatelně nalepovatelné) do knihovny. K té vláčkodráze. Hm.

 

 

5 – Zvířátka – bezpečná volba

Ať už doma máme chlapečka nebo holčičku, zvířátko pravděpodobně potěší každého. Navíc samolepky poslouží nejenom jako příjemná dekorace dětského pokoje, ale i jako výukový materiál :D. Nad pracovním stolem se jim bude určitě dobře dařit.

 

6 – Jednorožec nesmí chybět 

 

  

Taky máte doma malou princeznu? My ano. Jednorožec u nás asi nebude chybět. Ale kam s ním? Napadlo mne, že by mohlo být hezké vytvořit takový pohádkový hrací koutek, tam by to malému jednorožci určitě moc slušelo. A možná, že by na návštěvu přišla i mořská víla.

Magdalena

Komentáře

Diskuze je prázdná.
logo ComGate

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat.

Vyjádření souhlasu s využíváním cookies bude platné následujících 90 dní.

Souhlasím
Nastavit
Nesouhlasím