Přihlašte se k odběru novinek.
Pro lepší náladu vám hned v prvním e-mailu pošleme e-book antistresových omalovánek jako dárek zdarma. Omalovánky Zvířata obsahují 30 krajkových obrázků zvířat k vybarvení. Doufáme, že vám udělají radost.

Návody

JAK ZAŽEHLIT OBTISKY NA TEXTIL?

Pro skvělý výsledek je dobré dodržet návod. Shlédněte prosím toto krátké video, kde uvidíte, jak správně postupovat:

 
STRUČNÝ NÁVOD:

1) vystříhněte obrázek tak, aby kolem obrázku zůstal nepotištěný okraj
2) vyrovnejte textil krátkým přežehlením
3) přiložte obrázek bílou stranou (lepidlem) směrem k textilu
4) zakryjte obrázek pečícím papírem
5) zažehlete obrázek přitlačením žehličky na jednom místě po dobu 20 sekund (teplota 160°C - 3 tečky)
6) opakujte u všech obrázků
7) nechte vše úplně vychladnout
8) opatrně odloupněte krycí folii
9) obrázky překryjte pečícím papírem a ještě jednou krátce přežehlete

 

Zažehlovací obtisky na textil můžete snadno a rychle aplikovat na jakýkoliv textilní materiál, který snese teplotu 160°C (při zažehlování; na žehličce mezi dvěma až třemi puntíky). Nedoporučujeme na silně strečové materiály, v obrázku by se mohly vytvořit praskliny. Při dodržení návodu lze textilii opakovaně prát.

PODROBNÝ NÁVOD:
Co budete potřebovat:
    •    aršík našich zažehlovacích obtisků
    •    nůžky
    •    list pečícího papíru
    •    žehličku
    •    podložku na žehlení
1. Ujistěte se, že vše, s čím budete pracovat (textilie, žehlička, pečící papír), je čisté, bez prachu a mastnoty. Dejte pozor při manipulaci s archem obtisků, aby se nijak neznečistila spodní (bílá) strana obtisku. Pokud na ní ulpí mastnota z rukou, nebude pak obtisk držet.
2. Vybraný obtisk/obrázek vystřihněte z archu. Stříhejte tak, aby u každého obrázku zůstal nepotištěný okraj. Stříhání nemusí přesně kopírovat linie obrázku. Tam, kde není nic vytištěné, se nic na textil nenalepí a za větší okraj se vám bude lépe folie po zažehlení sundavat. Ujistěte se, že na fólii už není nic, co nebudete chtít nažehlit na textil.
3. Zjistěte, zda místo, kam chcete obrázek dát, je úplně rovné (zda není zespoda šev, kapsa, zip a podobně). Pokud je zde nějaká nerovnost, tak to nevadí, ale bude potřeba na to myslet při zažehlování. Proto je dobré o této “komplikaci” vědět předem.
4. Místo, kam chcete umístit obrázek, přežehlete (tím se plocha vyrovná a důkladně vysuší).
5. Přiložte obrázek na textil, a to hladkou stranou nahoru (takže stále vidíte daný obrázek). Hrbolatá bílá strana je dole, v přímém kontaktu s textilem. Vše pak překryjte pečícím papírem.
6. Zažehlujeme na teplotu 160 °C (běžné označení na žehličce: 2 puntíky), a to po dobu MINIMÁLNĚ 15 - 20 vteřin. Žehličkou silně přitlačujte a přitom mírně popojíždějte, tak aby byla opravdu důkladně prohřátá a přitlačená celá plocha obrázku. Pokud je obrázek větší než je plocha žehličky, tak si plochu jakoby rozdělte. Nejdříve 15/20 vteřin zažehlujte první plochu, pak dalších 15/20 vteřin přežehlujte druhou plochu… a tak dále. A vždy zažehlujte s „přesahem“, nevadí pokud je nějaká plocha obrázku zažehlená 2x, ale naopak bude hodně špatné, když by byla nějaká část zažehlená a přitlačená málo. Pokud není plocha úplně rovná (předem víte, že je zespoda šev, kapsa nebo jiná nerovnost), pak navíc musíte v těchto místech vše ještě důkladně projet špičkou žehličky - aby byl obrázek zahřátý a také všude důkladně přimáčklý k podkladu. Zahřátím se nataví spodní strana obrázku (je zde tenká vrstva tavného lepidla) a právě po zahřátí je potřebné i důkladné přitisknutí po celé ploše obrázku.
7. Vše (obrázek i s folií) necháme nejdříve ÚPLNĚ VYCHLADNOUT. Minimálně 5 minut, u větších obrázků a u tlustší textilie to může být i delší čas.
8. Teprve po úplném vychladnutí začneme sloupávat horní folii. Pomalu a opatrně ji ROLUJTE. To znamená, že folii nezvedáte kolmo nahoru, ale jakoby postupně odvalujete. Při tom sledujte, zda obtisk opravdu zůstává na textilu. Zejména v místě nerovného podkladu (šev, kapsa), u jemných detailů na okraji, nebo u velkého obrázku v místě navazování, mohlo dojít k tomu, že nebylo natavené lepidlo dostatečně přitisklé k podkladu a mohlo by dojít k natržení obrázku. Pokud vidíte, že se to stalo, přestaňte horní folii slupovat a zopakujte v tomto místě zažehlení (postup od bodu 6.). Tím se vše napraví. A pak, opět po schladnutí znovu opatrně sloupávejte horní folii.
9. Po úspěšném sloupnutí horní folie celý obrázek znovu překryjte pečícím papírem a krátce přežehlete (postačí 5 vteřin). Tím dojde k lepší fixaci a sjednocení povrchu (nebude někde lesklý a jinde matný).
ÚDRŽBA
Textilie s nažehlovacím obtiskem je nutné prát šetrně, teplota do 30°C, jemné prací prostředky bez bělidel. Textilii otočte před praním naruby, tak aby byl obrázek uvnitř a neodíral se při praní o stěny pračky. Žehlení je možné buď z rubové strany, nebo z lícové strany přes pečící papír.

JAK APLIKOVAT VODĚODOLNÉ SAMOLEPKY SUPERGEKONKY?

JAK NANÉST DOČASNÉ TETOVÁNÍ?

1. obrázek vystřihněte (může zůstat malý okraj okolo obrázku)

2. sloupněte průhlednou ochrannou fólii; dejte pozor, ať se prsty nedotknete lepidla na obrázku

3. obrázek přitiskněte na vybrané místo na kůži (místo by mělo být čisté, ne příliš mastné)

4. tetovačku navlhčete (houbičkou, vlhkým hadříkem)

5. odstraňte navlhčený papír z obrázku

6. tetování opatrně osušte (poťupkáváním, ne třením), můžete zaprášit pudrem

logo ComGate

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat.

Vyjádření souhlasu s využíváním cookies bude platné následujících 90 dní.

Souhlasím
Nastavit
Nesouhlasím