Přihlašte se k odběru novinek.
Pro lepší náladu vám hned v prvním e-mailu pošleme e-book antistresových omalovánek jako dárek zdarma. Omalovánky Zvířata obsahují 30 krajkových obrázků zvířat k vybarvení. Doufáme, že vám udělají radost.

VÝTVARNÁ VÝZVA INKTOBER A DÁREK PRO VÁS

23. 01. 2021, 14:22

Znáte inktober? Tuto mezinárodní výtvarnou výzvu založil v roce 2009 komiksový ilustrátor James Parker. Od té doby se do ní každý rok zapojuje stále víc kreslířů a ilustrátorů a vůbec všech, kteří se chtějí zlepšit v kreslení.

Slovo INKTOBER vzniklo spojením dvou anglických slov "october" – říjen a "ink" – inkoust. Pravidla jsou jednoduchá:

Každý den v říjnu nakresli obrázek (původně inkoustem, ale dnes už je povoleno téměř vše, včetně digitálního umění), zveřejni ho na sociálních sítích a připoj hashtag #inktober.

Od roku 2016 také vycházejí na každý den témata, kterých se kreslíř může držet. Což je docela zajímavé. Zkuste vymyslet obrázek třeba ke slovu "objemný", "čepel", "plazit se" ... No, prostě výzva!

Inktoberu se účastním už několik let a opravdu mi pomáhal posouvat mou tvorbu dál. Dokonce díky němu vzniklo pár obrázků, které mám moc ráda

Loni jsem před začátkem října přemýšlela o tom, jak inktober pojmout. A napadlo mě, že celým měsícem provedu malou holčičku Josefínu. Nejprve jsem si vymyslela, jak bude Josefína vypadat: jaký bude mít účes, oblečení, oblíbenou barvu ...

No, a pak už to začalo: Josefína a RYBA, Josefína a PRAMÍNEK, Josefína a RÁDIO ...

Opravdu moc mě to bavilo. A najednou se stalo něco nečekaného: Jedna moje kamarádka, Martina, začala ke každému obrázku s Josefínou psát příběh. To bylo úžasné! Nic jsme si nedomlouvaly předem, nic jsme neplánovaly. Já prostě nakreslila obrázek k určitému slovu a Martina se jím nechala inspirovat k dalšímu dobrodružství ze života malé Josefíny.

Nakonec vznikla celá knížka: JOSEFÍNA A JEJÍ ŘÍJNOVÝ DENÍČEK.

31 dnů, 31 příběhů – kouzelné čtení před spaním na každý den v měsíci!

Protože nám oběma dělal celý proces tvorby velikou radost, rozhodly jsme se, že tuhle knížku v elektronické podobě darujeme pro radost všem lidem, kteří si ji budou chtít přečíst – dospělým i dětem.

Takže pokud chcete, tady si můžete knížku zdarma stáhout i vy: Josefina a její říjnový deníček

Budu moc ráda, když mi napíšete, jak se Vám knížka líbila.

Kateřina

Komentáře

Diskuze je prázdná.
logo ComGate

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat.

Vyjádření souhlasu s využíváním cookies bude platné následujících 90 dní.

Souhlasím
Nastavit
Nesouhlasím