Přihlašte se k odběru novinek.
Pro lepší náladu vám hned v prvním e-mailu pošleme e-book antistresových omalovánek jako dárek zdarma. Omalovánky Zvířata obsahují 30 krajkových obrázků zvířat k vybarvení. Doufáme, že vám udělají radost.

Barva roku 2021

10. 12. 2020, 13:53

Stejně jako každý rok, i letos jsem s napětím očekávala, jakou barvu společnost Pantone vybere jako barvu roku pro rok 2021.

Tentokrát to nebude pouze jeden odstín, ale hned dva:

ULTIMATE GRAY a ILLUMINATING YELLOW

Jemná neutrální šedá jako symbol vyrovnanosti, vytrvalosti, odolnosti a klidu společně se zářivou žlutou, která má být symbolem naděje. Ta pravá kombinace pro naši neklidnou dobu. Spojení pevnosti (kámen je obvykle šedý) a hřejivého optimismu (žluté je přece slunce) – tyto barvy chtějí být příslibem ohleduplnosti a přátelství, které teď lidé nejvíc potřebují.

Žlutou barvu už společnost Pantone vybrala jednou, a to v roce 2009. Byla to žlutá barva s názvem MIMOSA. Tento výběr měl za cíl vnést naději do světa, který právě prožíval vážnou hospodářskou krizi.

Dvojice barev už také není zvolena poprvé. V roce 2016 byly barvami roku růžová a modrá – ROSE QUARTZ A SERENITY.

Minulému roku vládla tmavá modrá s názvem CLASSIC BLUE. Modré odstíny figurovaly jako barva roku už několikrát, například v roce 2008 barva BLUE IRIS nebo v roce 2005 barva BLUE TURQUOISE.

Ovšem šedá, tedy achromatická barva, byla vybrána úplně poprvé.

Za mě je to nádherná kombinace a už se moc těším, jak se bude objevovat v módě i v bytovém designu.

Samozřejmě i pro náš tým v GEKONKÁCH jsou barvy roku 2021 výzvou. Hned začínáme pracovat na nálepkách, které budou odpovídat této něžné barevné kombinaci. Sledujte nás, ať o nic nepřijdete :-)

Přeju krásný den a spoustu tvůrčích nápadů.

 

Komentáře

Diskuze je prázdná.
logo ComGate

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat.

Vyjádření souhlasu s využíváním cookies bude platné následujících 90 dní.

Souhlasím
Nastavit
Nesouhlasím